Таг: неготино

Несреќа во Македонија: Прегазена ученичка

15-годишно девојче е повредено во сообраќајна несреќа во Неготино. Според полицијата, несреќата се случила вчера во 17.20 часот на улицата Индустриска во Неготино, кога...

Неготинчани вознемирени од крвави шприцови на места каде што играат деца

Дрогата станува се поприсутна во животот на младите во Неготино, мал град кој отсекогаш важел за мирно место за живеење. Во изминативе две недели, граѓани...

Младите родители Наташа и Трајче Динови од Неготино со апел: Помогнете...

Николија Динова е деветмесечно бебе кое боледува од голем “Porenzephaler”, дефект на мозокот и мозочни грчеви кои секојдневно се влошуваат. Потребно е лекување во...

15-годишната Лора Ставровска од Неготино е исчезната -Родителите со апел за...

Изчезна 15-годишно девојче од Неготино. Лора Ставровска претпладнево излегла во летни розеви пижами од дома и не е вратена. Од семејството апелираат до сите...

Полицијата со детали за тешката сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино

Во два часот по полноќ на регионалниот пат Кавадарци – Неготино на влезот во Неготино, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило...

Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Неготино

Три лица се тешко повредени, а едно полесно, во сообраќајката која утринава околу два часот се случила во Неготино. Како што информира портпаролот на...

Украинци ограбени додека спиеле во својот автомобил

Непознато лице извршило тешка кражба во возило „Хјундаи Санта Фе“ со украински национални ознаки, во кое спиеле возачот на возилото Л.К. (59) и сопатничката...

Деветгодишниот планинар Ване Бошев се искачи на вториот највисок врв на...

Деветгодишниот планинар Ване Бошев од Неготино, изминативе два дена успеа да се качи на највисоката планина Олимп во Република Грција и да ги освои...

16-годишно момче од село Неготино во бесознание по струен удар пренесено...

Шесенаесетгодишно момче од гостиварското село Неготино, полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од 110 киловолтната...

Рипнал по крстот во Луда Мара и ја скршил ногата

Раде Јанев жител од неготинското село Курија на Водици рипнал по крстот за здравје во реката Луда Мара и ја скршил ногата. Раде сега е...

НАЈНОВИ

loading...