Таг: олуци

Работник почина од струен удар во Струга

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат...

Општина Карпош апелира: Насочете ги олуците во атмосферската канализација

АПЕЛ ОД ОПШТИНА КАРПОШ: Апелираме до нашите сограѓани, да ги пренасочат олуците од своите куќи во атмосферската канализација, со цел, поголемата количина надојдена вода да...

НАЈНОВИ

loading...