вторник, ноември 21, 2017
Почетна Тагови почина

Таг: почина

Тенискиот свет завиен во црно: Почина познатата тенисерка

Тенискиот свет е во солзи по информацијата дека поранешната чешка тенисерка Јана Новотна почина на 49-годишна возраст по долго битка со ракот. Во својата 14-годишна...

Озлогласениот убиец Чарлс Менсон почина на 83-годишна возраст

Еден од најозлогласените криминалци на светот, Чарлс Менсон, почина денеска во болница во Коркоран во Калифорнија на 83-годишна возраст. Менсон беше осуден на доживотен затвор...

Почина легендарниот гитарист и основач на AC/DC

Легендарниот гитарист и основач на рок бендот AC/DC, Малколм Јанг, починал денес на 64 години. Официјалната потврда е објавена на Фејсбук страната на бендот. https://www.facebook.com/acdc/posts/10155864707247930 Познатиот гитарист...

Почина „Ѕверот“ на Коза Ностра и шеф на кланот Корлеоне

Италијанскиот мафијаш, поранешен шеф на „Коза Ностра“ Тото Риина, почина денеска на 87-годишна возраст во италијанскиот град Парма, информира „Република”. Нарекуван со прекарите „Ѕвер“, поради...

Срцепарателно: Најмладиот син на Тајчи се прости од својот татко преку...

Сопругот на некогаш познатата југословенска пејачка Тајчи почина пред неколку дена во болницата во Америка во која се лекуваше од рак на белите дробови. Колку...

ТРАГЕДИЈА: Почина малиот Антонио, не успеа да ја победи леукемијата

Тригодишниот Антонио Мавров од Добрејци ја загуби битката со болеста. Малиот Антонио од Струмица за кој се солидаризираше цела Македонија, не успеа да ја победи...

Ја изгуби борбата – Тајчи на емотивен начин се прости од...

Татјана Камерон, која целиот регион ја знае како Тајчи, синоќа објави дека нејзиниот сопруг Метју Камерон починал Долго време Метју се бореше со рак на...

Почина Никола Боби Автовски, човекот кој го испеа првиот македонски шлагер...

Почина Никола Боби Автовски, човекот кој го испеа првиот македонски шлагер „Кажи зошто ме остави“ и на тој начин ја започна и историјата на македонската...

Почина писателот Есад Бајрам

Друштвото на писателите на Македонија соопштува дека вчера во Охрид, во 83-та година од животот почина Есад Бајрам, писател од турската националност во Македонија....

Почина една од најубавите актерки на светот!

Германската актерка Карин Дор почина на 80-годишна возраст, во старечки дом во близина на Минхен. Веста за нејзината смрт на светските медиуми ја пренесе...