среда, септември 20, 2017
Почетна Тагови работник

Таг: работник

Работник тешко повреден при пад на метални профили

Работник е тешко повреден откако паднал врз метални профили во фабриката за цевки „11-ти Октомври“ во Куманово. МВР соопшти дека 33-годишниот работник М.С.(33) од кумановското...

Работник почина од струен удар во Струга

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат...

Случаен минувач или градежен работник – чиј живот згасна под рушевини...

Шеесет и осум годишен човек умре на лице место откако потпорен ѕид падна врз него. Ѕидот го потрупал човекот со земја и камења целосно, а...

Утрово почина скопјанец откако врз него паднал потпорен ѕид

Шеесет и осумгодишниот М. Т. утрово починал откако врз него паднал потпорен ѕид. Од МВР информираат дена несреќата се случила утрово, во 9.10 часот, кога...

Трагедија во Скопје: Градежен работник паднал од зграда и починал на...

Вчера околу 14 часот и 30 минути во Градската Болница “8-ми Септември“ бил донесен починат 55- годишниот Р.Џ од Скопје, вработен во градежна фирма...

Уште еден работник се бори за живот по пад од скеле

Четириесет и седумгодишен работник вчера паднал од скеле додека работел на објект во изградба на улицата „Рузвелтова“. Лицето било пренесено во Ургентниот центар во Скопје,...

Страшна несреќа во рудник во Злетово: Работникот со Брза помош на...

Во текот на вчерашниот ден во 10  часот во рудникот за олово и цинк „Булмак“ во Злетово, при извршување работни задачи, со повреди се...

Трагедија во Велес: Градежен работник почина при пад од скеле

Утрово градежен работник од Велес паднал од скеле при изведување градежни работи и починал од здобиените повреди. Според информацијата од СВР Велес, околу 9 часот...

Работник од Куманово со тешки повреди итно хоспитализиран на скопскиот Ургентен

Во текот на вчерашниот ден од Ургентен центар Скопје, било пријавено дека Л.Т.(51) од Куманово, вработен во фирма “Бауер“, бил донесен со тешки телесни...

Пожар во РЕК Битола, првиот блок исклучен, еден работник е повреден

Поради ненамерна човечка грешка, како што соопштија од РЕК Битола, денеска нешто по 13 часот, при рутинска манипулација на 6 киловолтната постројка на блок...
Close