Таг: скопје

Какви тајни кријат мистериозните натписи од историјата на Скопје?

Многуте натписи зборуваат за спецификите на едно време, но многупати се тајна и загатка зад кои се кријат значајни настани и случувања од историјата...

Дали се сеќавате на скопската свадба на столетието? – Фото

Во 1981 година скопската Ромка Јасмин Шабан, која со своето семејство живеела во Виена, Австрија, дошла во Скопје за да се омажи со Боби...

Светската атракција Ера Иштрефи ќе настапи на „Ентер-фест“ во Скопје

Ера Иштрефи, новата светска атракција, неофицијално е една од учесничките на претстојниот „Ентер-фест“, кој почнува на крајот на мај во Скопје. 23-годишната Ера Иштрефи...

Возачи од ЈСП даваат отказ за да возат автобуси во Малта

Возачи од ЈСП „Скопје“ деновиве даваат отказ во претпријатието за да одат да возат автобуси во Малта, пишува „Сакам да кажам“. Досега 10 возачи дале...

Флојд Мејведер ќе дојде на прославата на седмата титула на МЗТ...

Американецот Џордон Крафорд преку ноќ стана миленик на навивачите на МЗТ Скопје, откако веднаш чим стапна на паркетот ги урна нивните стравувања дали воопшто...

Виз Ер Скопски маратон воведува дигитален стартен пакет

Во соработка со eventbaxx од Германија, Виз Ер Скопски маратон оваа година воведува иновативен новитет, дигитален стартен пакет. Спонзорите, тркачите и животната средина, сите...

„Утре може и детето да ми го прегази вака“ – Ладнокрвно...

На фејсбук станицата „Ѕид на сообраќајниот срам“ поставено е видео од сигурносна камера на некоја од куќите во скопско Инџиково на улица Финска, на...

Низ Скопје од април ќе се вози електричен автобус

Градот Скопје денеска потпиша договор со компанијата Chariot Motors за пробно користење електричен автобус за период од шест месеци. Електричниот автобус ќе почне да...

Во „Борис Трајковски“ ќе се одржи вториот Национален и Меѓународен натпревар...

Скопје идниот викенд ќе биде вистински празник за љубителите на уметничкото лизгање. На 23 и 24 февруари (петок и сабота), во организација на Федерацијата...

На Зеленото пазарче немало луѓе кога избувнал пожарот, велат од МВР

Немало луѓе на Зеленото пазарче во моментот кога избувнал пожарот, велат од МВР за „Макфакс“. Огнот го гаснеле три противпожарни возила и 10 пожарникари. Од...

НАЈНОВИ

loading...