вторник, ноември 21, 2017
Почетна Тагови Сообраќајка

Таг: Сообраќајка

Вистински херој: Харисон Форд ѝ помогнал на жена да се извлече...

Жената чија кола излетала од автопатот и удрила во ѕид наишла на големо изненадување, кога видела дека филмската ѕвезда Харисон Форд, како вистински херој,...

Пијан делчевец тешко повреден – Се превртел со автомобилот

Тешка сообраќајка во делчевско. - Во17 часот и 30 минути  било пријавено дека на магистралниот пат во близина на село Очипала-делчевско, се случила сообраќајна незгода...

19 годишно момче утрово загина во сообраќајка на патот Радовиш-Струмица

19-годишно момче од Радовиш утрово загина во сообраќајка која се случила на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај клучката Воиславци. Како што дознава МИА, сообраќајката се случила...

Се судрија минибус и камион во Бугарија, девет мртви

Девет лица загинаа, а 19 се повредени во судар на минибус и камион на автопат во централна Бугарија, соопшти Министерството за внатрешни работи. Меѓу настраданите...

Жена тешко повредена во сообраќајка на „Водњанска“

Сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено се случила вчера во 08,45 часот на булеварот „Мајка Тереза“ пред крстосницата со улиците „Тодор Александров“,...

Судир на автомобил и автобус кај Облешево: Три лица тешко повредени,...

Четири лица се повредени, од кои три потешко во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на магистралниот пат Делчево-Штип, кај село Облешево. Од полицијата...

Тешка сообраќајка вечерва во Македонија – Три лица повредени

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево во 17.50 часот се случи на магистралниот пат А3 Кочани - Штип, кај село Облешево. Како...

На паркинг на поликлиниката Ѓорче Петров повреден пешак

Вчера во 9.30 часот на паркинг простор од поликлиниката Ѓорче Петров, на бул. „Партизански Одреди" се случила сообраќајна незгода во која е повреден пешак. Несреќата...

(Видео) Сведоштво за сообраќајката кај Партизанска: Глетката беше шокантна!

Вчера околу 22:10 часот на булеварот „Партизански одреди“ се случи тешка сообраќајна несреќа спроти Силбо. Очевидци за 24Вести велат дека се слушнал силен тресок по...

Детали за сообраќајката кај Лептокарија, три лица на Ургентен

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа која утринава се случи на крстосницата со булеварот „Партизански Одреди“ и „8 Септември“ пред ТЦ Лептокапија. Од полицијата...