Таг: србинка

Србинка приведена во Македонија

Околу  05.00 часот утрово во Полициската станица Тетово била приведена и задржана 29-годишната А.Н. од Република Србија. Полицијата информира дека таа го злоупотребила туристичкиот престој...

Србинка останала во сред ураган: Овие фотографии уште не сте ги...

Лидија Драгичевиќ која живее во Мајами со група Срби останала во градот во кој имало паника заради ураганот. Таа го фотографирала ураганот Ирма кој помина...

НАЈНОВИ

loading...