среда, септември 20, 2017
Почетна Тагови струга

Таг: струга

Стружанец ја грабнал невенчаната сопруга од домот на родителите

40-годишен жител на струшкото село Поум ја грабнал невенчаната сопруга која избегала од него и се вратила во домот на своите родители. Според информациите на...

Работник почина од струен удар во Струга

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат...

Стружанец ја пронашол својата седуммесечна ќерка почината

Во семејниот дом во Струга, М.К. вчера ја пронашол својата седуммесечна ќерка без знаци за живот, по што пријавил во Полициската станица-Струга. МВР соопшти дека...

Чернобил во Тетово, Струга се бори, Скопје се гуши

Изминатата ноќ беше една од најужасните за Тетово, силен чад излегуваше од депонијата. Тетовчани ја поминаа вечерта со затворени врати и прозорци а оние...

Стружанец го пронашол оригиналниот клуч и ограбил куќа

Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Д.М.(31) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка кражба“. Пријавениот, казненото дело...

Одмаздата се спремала две години – Бојку бил убиен од куршум...

Прашање на ден беше кога некој од фамилијата Истрефи ќе излезе пред Дилавер Бојку – Лека и ќе го застрела со куршум во чело....

Бојку бил убиен пред очите на син му и на многубројните...

Ова е местото каде што беше убиен Дилавер Бојку, МВР сеуште без детали. Ова е насловот на агенцијата ИНА, која објави и фотографии од...

Јавното обвинителство работи на расветлување на убиството во Струга

По наредба на јавниот обвинител на телото на убиениот сопственик на ресторанот „Аква блу“ во Струга ќе се изврши обдукција, соопшти денеска Основното јавно...

(ФОТО) Убиството на Дилавер Бојку Леку на насловните во регионот

И српските медиуми и сите медиуми од регионот ја пренесоа веста за убиството на Дилавер Бојку Леку. "Куршум во чело", "Убиен најпознатиот макро на Балканот",...

Со куршум во чело убиен Дилавер Бојку – Леку на плажа...

Дилавер Бојку – Леку, познат осуденик за нелегална проституција во селото Велешта,  Струшко, со куршум во глава беше убиен на плажа во Струга пред...
Close