Таг: струен удар

Малолетничка легнала покрај полнач со оштетен кабел, ја пронашле мртва

Тинејџерката Ле Ти Ксоан (14) од Виетнам починала откако додека спиела легнала над оштетен кабел од полнач за телефон. Ле починала од струен удар бидејќи...

Работник почина од струен удар во Струга

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат...

Деца херои: Не купуваат ужинка за да соберат пари за лекување...

Учениците од основното училиште „Партенија Зографски“ последниве десетина дена не јадат за време на големиот одмор. Имено, тие доброволно ги чуваат сите пари кои...

Момче почина од струен удар во Тетово

Дваесет годишниот Л.А. од Албанија вчера вечера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде...

Почина 15 годишно момче од струен удар во обид да се...

Петнаесетгодишниот скопјанец кој имаше изгореници од втор степен како последица од струен удар откако се качил на вагон цистерна на 7-ми овој месец, почина...

16-годишно момче од село Неготино во бесознание по струен удар пренесено...

Шесенаесетгодишно момче од гостиварското село Неготино, полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од 110 киловолтната...

НАЈНОВИ

loading...