Таг: ураган ирма

Србинка останала во сред ураган: Овие фотографии уште не сте ги...

Лидија Драгичевиќ која живее во Мајами со група Срби останала во градот во кој имало паника заради ураганот. Таа го фотографирала ураганот Ирма кој помина...

4 мртви откако ураганот Ирма ја погоди Флорида, оставајќи 3,5 милиони...

Најмалку четири лица загинаа во Флорида додека ураганот Ирма ја пустоши државата, носејќи обилни дождови и поплави. Околу 3,5 милиони луѓе останаа без струја...

Нема загинати и повредени Македонци во погодените подрачја од Ирма

Амбасадата на Република Македонија во Вашингтон досега нема информации за повредени или загинати македонски државјани во погодените подрачја од ураганот Ирма во САД и...

Ирма се наближува кон Флорида, Мајами е град на духови –...

Ураганот Ирма се наближува кон Флорида. Гувернерот Рик Скот постапи по сопствените препораки и самиот ја напушти Флорида. Милионскиот Мајами, каде треба да помине...

НАЈНОВИ

loading...