среда, септември 20, 2017
Почетна Тагови фудбал

Таг: фудбал

Ќе се наежите од звукот: Ѕвездата на Барселона поседува уште еден...

Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси освен големиот фудбалски талент овој пат докажа дека располага со уште еден талент. Барселона додека се подготвува за стартот...

Почнува трката по „долгоушкото“ – елита од девет милијарди евра и...

Најпрестижното клупско натпреварување започнува вечерва, каде со почетокот на осумте натпревари во првите четири групи ќе биде означен и почетокот на битката по најзначајниот...

ФОТО: Зенит има навивачки за “десетка” Скопје ќе го нападнат најубавите...

Екипата на Зенит ќе биде првиот противник на Вардар во Лига Европа, а рускиот клуб има навивачки кои се вистински убавици и со своето...

ОГРОМЕН СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ СВЕТОТ, И МАКЕДОНИЈА Е ДЕЛ ОД ТОА!

Голем број светски медиуми пишуваат за огромен скандал на перење пари во кој е вмешан и македонски фудбалер. Азербејџанската шема на перење пари имала свои...

Од утре турнир во мал фудбал во Ѓ. Петров

На 2 септември на мултифункционалното игралиште кај надвозникот во Ѓорче Петров, со почеток од 20 часот, четврти пат ќе започне традиционалниот турнир во мал...

Трансвер бомби од ФК Вардар на последниот трансвер ден

Рускиот напаѓач од литванскиот Тракаи, Максим Максимов ќе биде новото засилување во нападот на македонскиот шампион Вардар во дебитантската сезона во Лига Европа, јавува Спорт1. Тој...

Панчев: Пласманот во ЛЕ да ни биде пример за секоја година,...

Екипата на Вардар обезбеди историски пласман во Лига Европа, а на официјална прес-конференција збор даде Дарко Панчев, директорот на „црвено-црните“. Вардаровата легенда вели дека...

Фудбалски турнир „Гази Баба Куп 2017“

Вкупно 1.800 млади фудбалери од 96 екипи од Македонија, Словенија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Србија, Хрватска и Унгаријаќе се учествуваат на „Гази Баба Куп...

Утре се игра натпреварот за историја на македонскиот фудбал: Вардарци заминаа...

Вардаровата експедиција предводена од фудбалерите, стручниот штаб и раководството, денеска отпатува во Истанбул каде што утре ќе го одигра реванш натпреварот од плеј-офот во...

Барселона стана мета на потсмев

Хакери го хакирале официјалниот профил на фудбалскиот клуб Барселона и објавија вест декар официјално Анхел Ди Марија потпишал за нив. Секако ова е невкусна...
Close