Таг: холивуд

„Исцелител“ го освои Холивуд

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е добитник на награда за најдобар филм на престижниот филмски фестивал во Санта Барбара, Калифорнија во Соединетите Американски...

Мел Гибсон: Холивудските педофили повеќе нема да можат да се кријат!

Мел Гибсон во своето најново интервју изјави дека скандалот со сексуалните малтретирања во Холивуд допрва ќе се влошува и на виделина ќе излезат многу...

ШОК: Позната холивудска актерка откри дека била силувана

Ума Турман се огласи на Инстаграм и потврди дека била жртва на холивудскиот силувач Харви Вајнстин. -Среќен Ден на благодарноста. Денес сум среќна што сум...

Почина познат американски пејач и глумец

Американскиот пејач и глумец Дејвид Касиди почина во болница на Флорида, каде што бил примен минатата седмица во критична состојба предизвикана од полиорганско оштетување. Касиди, кој...

Чарли Шин обвинет дека силувал тринаесетгодишно дете

Поранешниот актер Доминик Браши тврди дека холивудската ѕвезда Чарли Шин во 1986 година за време на снимањето на филмот „Лукас“ го силувал сега веќе...

Нов скандал во Холивуд: Главниот актер во „Gossip Girl“ обвинет за...

Младата актерка Кристин Коен го обвини Ед Вествик, кој глумеше еден од главните ликови во популарната серија „Озборувачка“ (Gossip Girl), дека ја силувал. Коен го...

И Стивен Сигал обвинет за сексуален напад

Познатата актерка Џулијана Маргулис, ѕвезда на серијата „Добра жена“ открива дека Холивудскиот актер Стивен Сигал се обидел да ја силува. Непријатниот настан се случил на...

Заводникот од „Сексот и градот“ признал: Не се злоставувани само жените,...

Холивудскиот глумец Жил Марини, заводникот кој во филмот „Сексот и градот“ го играл секси соседот на Саманта, Данте, признал дека и’ тој доживеал негативни...

По Вајнстин, Спејси, Дастин Хофман, најновиот секс предатор е Ратнер

По продуцентот Харви Вајнстин и глумецот Кевин Спејси, следуваше актерот Дастин Хофман и Ратнер е најновото име од Холивуд, кое беше поврзано со скандал...

Хаос во Холивуд: И Дастин Хофман обвинет за сексуално вознемирување

Писателката Ана Грем Хантер тврди дека актерот Дастин Хофман, кој денеска има 80 години, ја пипкал за интимните делови од телото за време на...

НАЈНОВИ

loading...