Таг: Чешка

Манасков се огласи за промашениот пенал

Ракометната репрезентација на Македонија имаше победа в рака против Чешка, но ја прокоцка. Иако ракометарите водеа со шест гола во еден интервал од натпреварот,...

Стоилов: Ако дадеме 200%, ќе победиме и без Кире

„Знаеме што нè очекува против Чешка, но знаевме и против Шпанија па видовме како испадна. Лошо влеговме во тој натпревар, моментот со Кире малку...

Фото: Ќерката на чешкиот претседател снимена во оргии (18+)

Според видеото што го објави чешкиот жолт печат, ќерката на чешкиот претседател Милош Земан присуствувала на забава со сексуални оргии. Иако Кабинетот на претседателот...

Иџе ќе стартува петти на трката во Чешка

Игор Стефановски Иџе, последната трка сезонава во Европскиот шампионат на кружни патеки (ЕТЦЦ), ќе стартува од петтата позиција. Најбрзиот круг на Иџе изнесуваше 1:42.436 минути. Пред Македонецот...

Иџе: Во Чешка одам на победа

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе, викендов во Чешка, на патеката Мост, ќе ја вози последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа...

Почина познат актер откако паднал од мост во Прага

Јан Триска почина во родната земја само два дена откако паднал од најпознатата знаменитост во Прага, Мостот Чарлс. Актерот познат по филмовите „”Ronan” и...

Оваа земја бара работници – минимална плата до 1.400 евра

Во август стапката на невработеност во Чешка паднала за 4 отсто, што е најниската стапка на невработеност во последните две децении. За едно слободно работно...

Почнува продажбата на влезниците за Македонија – Чешка, по симболична цена

Македонската машка ракометна репрезентација во недела (18.06.2017), со почеток од 20:45 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра последниот натпревар од...

Македонија гостува во Чешка

Македонската ракометна репрезентација денеска и гостува на Чешка во дуел од 2.коло во квалификациите за Европското првенство 2018. Домаќините посакуваат „одмазда“ за јунскиот пораз кога...

Чешка со помош за Гази Баба

Градоначалникот Тони Трајковски денес во паркот Ченто прими 10 машини за сушење на ѕидови и влажни постории од Претседателот на "Клубот на Пријатели на...

НАЈНОВИ

loading...