среда, септември 20, 2017
Почетна Тагови Чешка

Таг: Чешка

Оваа земја бара работници – минимална плата до 1.400 евра

Во август стапката на невработеност во Чешка паднала за 4 отсто, што е најниската стапка на невработеност во последните две децении. За едно слободно работно...

Почнува продажбата на влезниците за Македонија – Чешка, по симболична цена

Македонската машка ракометна репрезентација во недела (18.06.2017), со почеток од 20:45 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра последниот натпревар од...

Македонија гостува во Чешка

Македонската ракометна репрезентација денеска и гостува на Чешка во дуел од 2.коло во квалификациите за Европското првенство 2018. Домаќините посакуваат „одмазда“ за јунскиот пораз кога...

Чешка со помош за Гази Баба

Градоначалникот Тони Трајковски денес во паркот Ченто прими 10 машини за сушење на ѕидови и влажни постории од Претседателот на "Клубот на Пријатели на...
Close