Тешка сообраќајка кај Тетово – жена итно пренесена на скопските клиники

loading...

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на регионалниот пат Тетово – Јажинце. Како што информираат од полицијата, несреќата се случила  околу 22.30 часот во сообраќајката учествувало   патничкото возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште кое удрило во пешак Ќ.С.(56) од с.Џепчиште.

Во незгодата со тешки телесни  повреди се здобила  Ќ.С.  која била пренесена во тетовската клиничка болница од каде по укажаната лекарска помош била префрлена на Комплексот клиники „Мајка тереза“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.