Три напитоци кои ќе ви го променат животот: Направете природен лек од состојки кои ги имате во вашата кујна

loading...

На секој од нас понекогаш му е потребно да го забрза метаболизмот и да го исчисти телото од штетни токсини.

 

Овие три напитоци може да ги направите за момент, а состојките ги имате во вашата кујна:

Кефир со зачини

Подготовка:

Потребно е во малку кефир да додадете 1 лажичка цимет, лажичка мед и малку нерендан ѓумбир, сите состојки измешајте ги и пијалокот е спремен.

Се препорачува да се пие два пати дневно, наутро на празен стомак и навечер пред одење во кревет.

Јаболки со цимет

Една јаболка исецкајте ја и прелијте ја со 300мл врела вода потоа додадете 10 лажици цимет. Вка пригответе чувајте го 2 часа пред конзумирање, пијте го пред спиење.

Меден напиток

Земете пола лажичка цимет и разматете го во чаша вода, оставете да отстои половина час па додадете 1 лажичка мед и повторно промешајте. Пијте два пати дневно на празен стомак наутро и навечер.