Утре без струја во делови од Гази Баба

loading...

Од 9.30 до 13 часот утре без електрична енергија ќе бидат потрошувачите од населбата Ченто.

Во истиот период без струја ќе бидат и корисниците лоцирани на улиците „Антон Попов“ броеви 73 а и б, 75 а и б, 77 а и б и 79 а и б во општина Гази Баба.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во електромрежата.