Запознајте ја наубавата ракометарка на Балканот! – Галерија

loading...

19-годишната Матеа Плетиковиќ е една од најталентираните хрватски ракометарки, но исто така плени и со својата убавина.

Својот талент го покажа на Европското првенство до 17 година во 2015 година, а потоа доби неочекуван повик од тогаш актуелниот европски шампион Будуќност.

Младата Матеа покраш на фудбалските терени, блеска и надвор од нив, а многумина тврдат дека е најубавата ракометарка на Балканот.

https://www.instagram.com/p/BdIIsCvnuIh/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_legacy

https://www.instagram.com/p/BdsC5lTHgWW/?taken-by=mateapletikosic

https://www.instagram.com/p/BdLUCGeHUm_/?taken-by=mateapletikosic

https://www.instagram.com/p/BbuxozinlIy/?taken-by=mateapletikosic