ЗАСТРАШУВАЧКО: Крушевјанин со нож по вратот до смрт ја избодел сопругата

loading...

Крушевац (Србија) – Страшна трагедија на семејно насилство се случила во понеделникот, касно навечер во Крушевац во Србија, Стојан М. (60) со нож ја убил својата невенчана сопруга Гордана Ж. (60)

Уште еден ужасен случај на семејно насилство се случило во семејната куќа на улица Антон Подрушица 91. Мажот ја нападнал жената и и нанел тешки повреди во пределот на вратот.

Таа за среќа преживеала и моментално се наоѓа во крушевачката болница, каде лекарите и пружале неопходна медицинска помош, но рано утрово подлегнала на повредите со кои се здобила и починала.

 

Полицијата вчера вечерта реагирала веднаш и го привела осомничениот.