сабота, април 21, 2018

Домашен крем од кој за многу кратко брчките ќе исчезнат

Повеќето жени не посветуваат доволно внимание на симптомите на стареење и појавата на лабава кожа односно кога почнува да ја губи цврстина и еластичноста....

Фановите на Челзи ќе полудат кога ќе ја видат: Таа е...

Ако сте фан на Челзи, тогаш името на Софи Роуз мора да ви значи. Таа е најсекси фудбалски поддржувач и презентерка на клубскиот канал...

Мажот роден во овој знак е идеален за долга врска и...

Мажот кој е роден во овој хороскопски знак мечтае за долга, трајна и сентиментална врска. Тој чувствува потреба во неговиот љубовен живот секогаш да...

Напуштена 700 годишна пештера претворена во луксузен дом

Ако никогаш не ви била привлечна идејата да живеете во пештера, „The Rockhouse Retreat” ќе ве натера два пати да размислите. Лоцирана во рурален...

Внимавајте: Сите домаќинки ја користат, а тоа е многу опасно за...

Алуминиумска фолија е нешто што многу луѓе го користат секој ден, но не се ни свесни колку е штетно за здравјето. При подготовка на храна...

Како изгледа врската со секој од хороскопските знаци?

Каква е врската со луѓето родени во одреден хороскопски знак? Овен Овните сакаат да добиваат внимание, но понекогаш и се прават недосташни за другите. Сакаат предизвик...

ПУБЛИКАТА МОЖЕШ ДА ЈА НАСМЕЕШ И РАСПЛАЧЕШ, НО НЕ СМЕЕШ ДА...

Ѓокица Лукаревски, доајенот на македонското глумиште, препознатлив актер од голем број претстави, ТВ-драми, ТВ-емисии, радио емисијата „Хихирику“ како и од филмови, на 29 април...

Ова е храната што треба да ја конзумирате за појадок за...

Сите добро ги знаат предностите на редовниот појадок – ја намалува телесната тежина, го подобрува помнењето, па дури и нè прави посреќни. Но, сите овие...

СКОПСКИ ЛИК

СПОНЗОРИРАНО

СЛЕДИ НÈ НА FACEBOOK

СЛЕДИ НÈ НА TWITTER