Лепа Брена ја исплаши публиката во Будва! Пејачката со пипци на главата (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Лепа Брена ги измеша сите стилови, носејќи се од тул до сатен до бисери и циркони.

Пејачката Лепа Брена е на музичката сцена четири децении, но и во подоцнежните години се труди да се избори со конкуренцијата, па во желбата да ги следи трендовите успева да ја исплаши дури и сопствената публика.

Имено, на настапот одржан во една позната дискотека во Будва, Брена се појави во костим во кој изгледаше како митско суштество со пипала на главата. Имаше претешка наметка, што и ги ограничуваше движењата, делумно поради тоа, делумно поради круната со пипала што ја спречуваше да ја движи главата фановите беа изненадени.

Сето ова дојде во пакет со блескав фустан од циркони и бисери, со кој Брена носеше сатенски ракавици, кои исто така беа зашиени со циркони и бисери. Се во сетот оставаше таков впечаток што многумина не можеа да погледнат во нејзин правец бидејќи светлината од рефлекторите се истури врз пејачката како диско топка.

Кога сфатила дека не може да продолжи да пее вака бидејќи сè и го одвлекува вниманието и ја нарушува концентрацијата, Брена прво ја соблече наметката, а набргу потоа ја фрли и круната.