Атиџе ги отвори вратите од новиот дом: Еве како сега живее хероината од „Медена земја“ (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Атиџе Муранова од документарниот филм „Медена земја“ кој стигна до Оскарите, ги отвори вратите од својот нов дом пред камерата на естрадниот магазин „Бекстејџ“.

Атиџе која што јавноста ширум светот ја запозна преку „Медена земја“ односно нејзината животна приказна, деновиве е во својот нов дом во село Дорфулија кој изминатиот период беше во фаза на обнова.

Пред камерата Атиџе зборуваше за својот живот, пчелите, новата куќа, снимањето на првата песна но и љубовта.

Што се откри Атиџе погледнете од видеото во продолжение: