Каква трансформација во една вечер: Откако блесна на тепихот, Лејди Гага шокираше со изгледот на бината (ФОТО)

|

Лејди Гага на свечениот тепих на доделувањето на Оскарите се појави во елегантен фустан, а потоа се пресоблече за настапот.

Лејди Гага воодушеви многумина на 95-тото доделување на Оскарите во театарот Долби во Лос Анџелес.

На фотографите им им позираше во многу елегантно издание, а му помогна на еден фотограф да стапе откако претходно се сопна и падна.

На сцената се појави во поопуштено издание – искинати фармерки, „старки“ и обична маица. Вака Лејди Гага ја отпеа песната од филмот „Top Gun: Maverick“