„Шехерезад“ во елегантен бордо фустан пееше со сопругот „Онур“ на сцената во Истанбул (ГАЛЕРИЈА)

ИЗВОРСкопје24
|

На голема радост на нивните фанови, Бергузар Корел и Халит Ергенч имаа заеднички настап. Познатите турски актери, кои кај нас се познати по улогите на Шехерезад и Онур од серијата „1001 ноќ“, пееја заедно на сцената во Зорлу центарот во Истанбул.

Убавата актерка изгледаше елегантно во бордо фустан од Tanju Babacan, додека настапуваше на сцената покрај својот сопруг.

View this post on Instagram

Bergüzar and Halit with talented musicians ❤️ . . 🇧 🇪 🇷 🇬 🇺 🇿 🇦 🇷 ❣️ 🇭 🇦 🇱 🇮 🇹 . . ↪@berguzarkorels @halitergencresmi . #halitconcerts #Bergüzarconcerts #cevsanat #cevsanatgencyetenekler #çevsanat #gençyetenekler #gencyetenekler #zorlucenter #zorlupsm #zorluperformanssanatlarımerkezi #BergüzarKorel #BerguzarKorel #HalitErgenç #HalitErgenc #vatanımsensin #انت_وطني #أنت_وطني #Berguzar #halit #اكسبلور #explorer #likeforfollow #takipci #Bergüzar #Karadayı #هاليت_ارغنش #خالد_ارغنش #بيرجوزار_كوريل #pinardeniz #kubilayaka

A post shared by 𝓑𝓮𝓻𝓰𝓾𝔃𝓪𝓻 𝓗𝓪𝓵𝓲𝓽 𝓸𝓯𝓯𝓲𝓬𝓲𝓪𝓵 (@berguzarhalitofficial) on

Концерот беше огранизиран од „Cev Art“, проект кој им обозможува на младите лица да го откријат својот талент во сферата на уметноста и да им овозможи услови да станат ѕвезди.