4 хороскопски знаци на кои ретрограден Меркур ќе им ја врати старата љубов: Кој мора да одолее, а кој смее да се препушти на страстите?

|

Припадниците на овие хороскопски знаци би можеле да се смират со своите поранешни љубови во текот на ретроградниот Меркур.

Од 21 април до 14 мај ќе трае вториот ретрограден Меркур годинава, за кој астролозите велат дека ќе биде најинтензивниот во 2023 година.

Тој ќе биде во знакот на Бик, што носи многу тврдоглавост, забавеност, а наизглед ретроградното движење на овие планети вообичаено носи и проблеми како што се лошото функционирање на електронските уреди…

Бик


Старата љубов која им се враќа на припадниците на различните знаци од Зодијакот во текот на оваа сезона на ретрограден Меркур главно би можела да биде непосакувана, но за Биковите тоа е враќање на кое долго се надевале.

Сепак, позитивниот исход не е неизвесен. Многу е можно и оваа љубовна средба или врска да биде кратка, па добро размислете дали воопшто вреди да се впуштите во продолжение на приказната која може да ве повреди.

Близнаци


За припадниците на овој знак ретроградниот Меркур подготви продолжение на некои љубовни приказни. Без оглед на тоа дали станува збор за ново поглавје во врската за која сте мислеле дека отишла во неповрат или можност за љубов со некој којшто ви се допаѓал порано, ве очекува нова прилика.

Сепак, очекувајте дека историјата може да се повтори и дека исходот на крај би можел да биде добар, па треба да одиграте мудро.

Девица


На луѓето родени кон крајот на август и почетокот на септември овој ретрограден Меркур ќе им донесе бурни настани и пресврти.

Што и да се случи, нема да биде мирно, тивко, а не само што е можно во трговски центар да се сретнете со некој којшто многу ви значел туку ќе може да испратите порака до вашата стара љубов. Сепак, од тоа би требало да добиете нешто повеќе затоа што положбата на Сатурн спроти Месечината не гарантира многу успех.

Шкорпија


Минатата љубов би можела да направи проблеми на припадниците на овој знак од Зодијакот според астролозите.

Во тоа би можеле да бидат вплеткани и други луѓе од опкружувањето на вашиот некогашен партнер, општеството, семејството или колегите, па ни случајно немојте да се впуштате доколку забележувате дека личностите околу него имаат големо влијание.

Исто така овој период би можел да биде многу напорен и да врати некои болни, па дури и трауматични сцени, па бидете внимателни.