41-годишен маж се обидел да силува малолетник од тетовско

|

Вчера вечер во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода 41-годишниот Р.Л. од тетовско село, извести МВР.

– Тој се сомничи дека се самозадоволувал пред малолетник од тетовско село и се обидел да изврши обљуба врз него, додаваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.