Аца Лукас со емотивна порака до најстарата ќерка која минатата година му подари внука

ИЗВОРСкопје24
|

Аца Лукас јавно и честиташе роденден на својата најстара ќерка Милјана Вуксановиќ, која ја има од првиот брак, со поранешна сопруга Светлана Вуксановиќ.

Милјана наполни 28 години, а минатата година таа му го подари и првото внуче на пејачот. Таа роди ќерка, Миња, а со саканиот Марко станаа родители за прв пат.

– Среќен роденден на мојата убавина. Ви посакувам се најдобро! Здрава, успешна и паметен како и секогаш! Твојот татко! – напиша Аца на Инстаграм низ неколку фотографии.

Лукас стана дедо на 19.05.2018 година, а среќната вест ја дозна за време на настап во Берлин. Пејачот од трите брака има четири деца: Милјана, Лазар, Андреј и најмладата Викторија.

Инаку, Милјана е професионална шминка и е вработена во „Гранд“ и „Нова С“.