Аделина Тахири блеска на плажа на Маврициус (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката од Скопје, Аделина Тахири продолжува со објавување на слики од плажа, но и од нејзиниот секојдневен живот во нејзиниот профил на Инстаграм.

Мајка на мало дете, но со перфектно тело, ова е првиот впечаток што се добива од сликите кои ги објавува речиси секој ден Аделина.

Сликите на Аделина се со многу коментари. Некои ја оценуваат како згодна мама, други како ѕвезда и оригинална, ја споредуваат со дијамант, а има и такви коментари дека на Аделина нема да и недостасува убавината и кога ќе наполни 90 години.

Аделина ова година не почести и со слики и од луксузниот одмор далеку од целиот свет со нејзиниот сопруг, адвокатот Марков и синот Јон. Тахири летуваше на Маврициус – фантастичен остров во Африка.