Аеросмит го откажаа концертот поради Стивен Тајлер – пејачот бил хоспитализиран поради непознати причини

ИЗВОРСкопје24
|

Легендарниот американски рок бенд Аеросмит во последен момент го откажал настапот во Лас Вегас овој петок бидејќи пејачот Стивен Тајлер не можел да настапи, а причината е „мистериозна“ болест, како што дознаваат американските таблоиди.

„Со големо разочарување сме принудени да го откажеме вечерашниот настап бидејќи Стивен не се чувствува добро и не може да излезе на сцената“, бендот накратко ги информираше фановите на социјалните мрежи, но се очекува концертот да се одржи следната недела доколку 74-годишната ѕвезда станува подобро.

Аеросмит навистина нема среќа со нивните настапи во Вегас, со концертите во јуни и јули откажани откако Тајлер беше примен на рехабилитација.

Зошто овој пат бил примен во болница, останува непознато.