Ако сакате да ослабнете, секое утро консумирајте лимонада со овој додаток

ИЗВОРСкопје24
|

Доколку сакате да го исчистите организмот од токсини и отрови, да го намалите холестеролот во крвта, да го зајакнете имунитетот и да го подобрите метаболизмот, ви предлагаме секое утро да консумирате лимонада со сода бикарбона.

Започнете го утрото со пиење на две чаши вода на празен желудник, веднаш штом ќе се разбудите. Потоа е препорачливо 15 минути да правите гимнастика која опфаќа растегнување на телото, клекнувања и истегнувања. По вежбањето, исцедете половина лимон во една чаша, додајте половина лажичка сода бикарбона и 250 милилитри свежа вода.

Испијте ја оваа лимонада, а потоа почекајте половина час пред да појадувате.

Нутриционистите препорачуваат да појадувате две варени јајца или овесна каша. Ваквите навики секое утро го забрзуваат метаболизмот, а за 20 дена ќе се почувствувате полесно и попријатно во сопствената кожа.