Александра од „Брза кујна“ со емотивна порака се потсети на значаен датум во нејзиниот живот (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Шармантната водителка на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска стана мажена жена пред четири години.

Поминаа четири лета откако таа на својот сакан Александар му кажа „да“ и му се вети на вечна љубов, во добро и зло.

Токму по повод годишнината од бракот Александра јавно ги искажа емоциите кон саканиот и му напиша:

Те сакам не само за она што си, туку за она што сум кога сум со тебе.
Среќна годишнина од свадбата!!! 02.07.2016 – напиша таа.

Во прилог на емотивните зборови таа објави и фотографија од денот на нивната свадба, а честитките од блиските и пријателите се редеа еден по друг.

Токму меѓу нив се најде и таков во кој се пишува дека двајцата пораснале заедно, па друг се дополни дека нивната љубов трае многу повеќе пред да биде официјализирана со што сега се 16 години заедно.

Да се множат!