Амди Бајрам ја вери внуката – Прославата помина без познати лица од политиката (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Амди Барјрам, татко, дедо, политичар, шоумен и естрадна политичка ѕвезда се прослави со свадбите на своите деца и прославите на ромска убавица каде славјето го дополнуваа врвни политички лица, правени со сиот гламур кој му е него совјствен. Сега по се изгледа, работите за Амди Бајрам не стојат така ѕвездено и гламурозно. Забрането му е да дава изјави, иако е политичар, меѓу Ромите не е веќе славен, а и на гости за прослави веќе никој од славните не му доаѓа или можеби не кани.

Во хотелот Александар Палас Амди Бајрам организираше забава по повод веридбата на неговата внука, скромно и ни сенка од некогашната слава.. На забавата имало многу гости, а за музика задолжени беа Џеј и Драган Коиќ – Кеба.

Нека и е со среќа на идната невеста, а и на Амди со новиот зет, а во продолжение погледнете дел од атмосферата: