Ана Николиќ оштети три паркирани автомобили во една вечер

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Ана Николиќ наводно изгубила контрола над возилото и оштетила три паркирани автомобили на паркингот, по што полицијата наводно извршила алкотест на пејачката.

Во два часот по полноќ, на 9 октомври, на улицата Рибничка во Вождовац, Ана наводно удрила во автомобил „Шкода Фабија“ со автомобил „Мерцедес“ со германски регистарски ознаки.

После тоа, пејачката продолжила да вози понатаму и со предниот десен дел удрил во друг автомобил кој бил паркиран со марката „Сузуки Свифт“. Возилото во кое удри Ана, наводно поради сила, удрило во паркиран автомобил „голф“.