Анастасија Ражнатовиќ проговори за својата кариера – одговорот нема да им се допадне на фановите

ИЗВОРСкопје24
|

Познатата српска пејачка Анастасија Ражнатовиќ веќе подолг период не објавува нови песни, па во едно гостување на телевизија кажа која е причината за тоа.

Таа напомена дека не сака да објавува постојано нешто за да биде актуелна, присутна и сите да зборуваат за тоа, едноставно таа сака да ги успори работите.

– Луѓето често ме прашуваат зошто не објавувам нови песни, едноставно не брзам со тие работи. Секоја песна што ќе ја објавам мора да биде нешто што ќе ми се допадне максимално, сто проценти – рече таа на почетокот.

– Не сакам да објавам нешто чисто за да бидам актуелна, присутна, за нешто да се случи, сакам да сум сигурна и да ми се допаѓа. Одам полека, го подготвувам материјалот и ќе објавам нова песна следната година – рече Анастасија, а потоа откри што бара секогаш од своите соработници.

– Ги замолувам моите соработници да ми го следат мојот стил, што мислат дека ќе ми одговара, да ми испраќаат такви песни, а досега сум имала среќа, некои луѓе знаат да го бидат тоа што ми се допаѓа.

Нема правила, можам да ја сакам најтажната балада, и може да биде побрза песна, текстот ја има најважната улога во сето тоа – изјави Ражнатовиќ во емисијата „Ексклузив“.