Астролозите откриваат кој има најмногу среќа во игрите

|

Хороскопски знаци кои имаат најмногу среќа на лотарија.

Астролозите посочија кои знаци од Зодијакот најмногу ја насмевнуваат среќата. Знаат да ја искористат секоја прилика за да се збогатат, а најмногу профитираат од игрите на среќа!

Според астролозите, најчести добитници на лотарии и игри на среќа се претставниците на овие три знаци – Девица, Близнаци и Водолија.

Поради постојаната напорна работа и трпение, судбината често ги „почестува“ девиците. Условот е да се осмели да се коцка. Бидејќи, всушност, овој знак подобро знае како да заработи отколку како да се збогати со инвестирање во бизнис.

БЛИЗНАЦИ


Близнаците се миленик на ѕвездите. Најчесто, од сите ликови, тие имаат среќа во лотаријата и другите игри. Колку пати сте слушнале дека некој ваш пријател кој е роден во овој знак, а неодамна се жалел на животот, наеднаш се збогатил? Не брзаат да ги потрошат парите што „паднаа од небо“. Долго размислуваат за секоја инвестиција, по потреба се консултираат со експерти и поискусни пријатели.

ВОДОЛИЈА


Главата на Водолијата е постојано во облаци, постојано сонуваат за посреќна иднина. Бидејќи се упорни во тоа, ѕвездите често им се одмаздуваат така што им „праќаат“ пари и подароци. Водолиите сакаат да играат, да го победуваат „системот“ и да покажуваат дека се попаметни од сите (што често се) и лесно добиваат пари. По правило, никој не троши пари на „глупости“, но точно знае каде ќе „оди секој динар“.