Аудиции за „Ѕвезда број 1“: Летаа искри помеѓу членовите на жирито – Двајца се караа, третиот смируваше!

ИЗВОРСкопје24
|

Викендот што помина се одржаа првите аудиции од музичкото талент – шоу „Ѕвезда број 1“!

Во жирито на ова музичко натпреварување се пејачката Елена Петреска, режисерот Бане Поповиќ и пејачот и шоумен Жаре Бербер, додека четвртиот член се менува во секој град.

И не би било се така интересно доколку и самите членови на жирито се таму само да ги слушаат кандидатите и нивните изведби…

Имено, уште на првите снимања почнаа мали расправии, кои по се изгледа не се дел од сценариото, а за да се уверите во тоа, треба само внимателно да го погледнете видеото.

Главни актери во расправијата беа Жаре Бербер и Елена Петреска, а Бане Поповиќ се најде во улога на медијатор.

Погледнете: