Автомобил потона во Вардар, се вади од водата (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Автомобил марка „поло“ паднал во реката Вардар во Скопје. Во моментов во тек е операција за вадење на возилото од водата.

Од полицијата потврдија дека денеска околу 8 часот случаен минувач пријавил дека во реката Вардар, поточно во близина на пешачкиот мост кај болница Систина забележал возило Поло.

Екипи веднаш излегле на терен и возилото се вади од реката.

Сепак нема детали како настанал инцидентот, ниту информации за повредени.

Извор/Фото: Фактор