Беше голема љубов на внуката на Тито, а денеска едвај сврзува крај со крај

ИЗВОРСкопје24
|

Ранко Зидариќ, хрватски филмски актер кој денеска има 56 години. Тој во 90тите беше во брак со Саша Броз, внука на Тито, и со неа ја има ќерката Сара, а во моментот е во брак со Ивана Ухлик, со која ја доби ќерката Зора.

– Кога се разделувате, станувате премногу претпазливи, во најмали детали препознавате нешто што порано ви го гореше мозокот, се грчите на негативните знаци. Историјата на минатите љубови не ве носи напред. Кога сфатив дека Ивана е соодветна за мене, се опуштив и почнав да уживам. Престанав да ги ставам добрите и лошите страни на хартија, оставив нешто да се случи. Иван и јас имавме подеми и падови во врска со три и пол години. Раскинавме еднаш, но судбината повторно не спои – рече тој пред неколку години за хрватскиот магазин „Стори“.

Денес работи како хонорарен актер и не сака да зборува јавно, па ги избегнува интервјуата. Денес тој е далеку од светски гламур и хрватските медиуми пишуваат дека едвај врзува крај со крај.

– Ниту јас не можам да бидам Ранко Зидариќ, а камоли Ричард Гир. Правам неколку серии и цртани филмови за да можам да си купам нов велосипед, додека овие луѓе во Холивуд си прават тврдина со своите хонорари – рече Ранко за актерите во Хрватска.

Александра Саша Броз од 1994 до 2006 година беше во брак со актерот Ранко Зидариќ (55), со кого ја има ќерката Сара Зидариќ.

Вистина.мк