Беше најубава актерка во Југославија: Денес има 66 години и уште остава без здив кога позира во бикини (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Легендарната актерка Даница Максимовиќ повторно ја воодушеви јавноста на Балканот.

Убавата актерка уште еднаш на социјалните мрежи покажа дека и во седмата деценија од животот нема проблем да позира во костим за капење.

Сега популарната актерка која одмара во Црна Гора ја покажа својата става во црно бикини.

Фотките на Даница во бикини експресно добија илјадници лајкови и позитивни коментари.

Инаку, Даница Максимовиќ има 66 години и неколку децении важи за една од најубавите и најатрактивните актерки во екс Југославија.