Без струја во недела делови од повеќе скопски општини

ИЗВОРСкопје24
|

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 23.05.2021 година ( недела ), без електрична енергија ќе останат:

– од 05:00 до 08:00 часот, корисниците од ул. Момин Поток ( Општина Карпош ), нас. Шуто Оризари и затворот Шутка, ( Општина Шуто Оризари ), нас. Визбегово, Индустриска зона Визбегово, нас. Скопје – Север, Бутел 2, Бутел 1, Расадник, нас. Кучевишка Бара, (Општина Бутел ) и поголемиот дел од нас. Чаир и нас. Топанско Поле, ( Општина Чаир ).