Би им пеел на луѓето до зори: Саша Матиќ откри како се чувствува по долгата пауза – Една работа не може да прежали

ИЗВОРСкопје24
|

По пауза од година и пол поради здравтсвената ситуација во светот, пејачот Саша Матиќ повторно ќе настапува.

“Би им пеел на луѓето до зори, што се однесува до мене. Ова беше убаво, цели 4 часа … По толку време, нема зборови што можат да опишат како се чувствувам сега. Чекав за ова, мој народ, повеќе од една година “, рече Саша.

„Знаете што, имав неколку проби со бендот во последните 15 дена, моравме да играме малку, да се потсетиме … заборавив малку текстови, па морав да се потсетам, камуфлирано е , да не ме забележуваат “, вели низ смеа пејачот.

„Најтешко ми беше кога замина Џеј Рамадановски, дефинитивно е страшно“, рече пејачот.