Би сакала да глумам во „Валкан танц“, не можам да живеам без појадок – Лукаревска одговара на 30 прашања

ИЗВОРСкопје24
|

По пример на Оливер Спасовски, Мила Царовска, Радмила Шекеринска и Костадин Костадинов, овој пат директорката на УЈП, Сања Лукаревска одговара на 30 секојдневни прашања.

Лукаревска вели дека омилена боја и е црвена, филм на кој што најмногу плачела е „The Notebook“, како и дека јаде се освен полнети пиперки.

Покрај тоа, директорката на УЈП вели дека била најсреќна на 5 години кога гледала како ум*ел татко и во филм, а потоа се вратил дома жив и здрав.

Исто така дава интересен одговор и на прашањето која е најголемата предрасуда поврзана со Управата за јавни приходи. Сите прашања и одговори видете ги во продолжение:

30 прашања со Сања Лукаревска

На кој филм најмногу имаш плачено, најголема предрасуда за УЈП и како би изгледал твојот совршен ден се само дел од прашањата што и ги поставивме на Сања Лукаревска, Директорка на УЈП, во најновото издание на „30 прашања со.“

Gepostet von СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија am Freitag, 24. Januar 2020