ВИДЕО|Богата трпеза и веселба во домот на Лепа Брена – Семејството го слави празникот, а нема да верувате кој витка сарма

ИЗВОРСкопје24
|

Верниците го одбележуваат и слават денешниот празик, а како и секоја година, семејството Живојиновиќ по овој повод подготви богата трпеза која ќе ја сподели со своите најблиски.

Боба Живојиновиќ со сопругата Лепа Брена и децата ја прославува својата слава, а нивниот син Виктор сподели дел од подготовката.

Остатокот го подготвија Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, а гостите вообичаено ќе бидат пречекани со вино, а беше подготвен и традиционален леб.

-Традицијата продолжува, напиша Виктор.