Бурџу, саканата на Осман од „Истанбулската невеста“ изгледа неверојатно во реалноста (ГАЛЕРИЈА)

ИЗВОРСкопје24
|

Ебру Шихин, младата турака актерка и модел, гледачите имаа можност да ја запознаат неодамна од улогата на Бурџу во популарната турска серија „Истанбулската невеста“.

Таа е ќерката на адвокатот и поранешна љубов на Есма султан, која се заљубува во еден од нејзините синови- Осман.

Ебру е препознатлива по својата кадрава коса, а освен со глумата се занимава и како модел.

Доста е активна на социјалните мрежи, од каде може да се видат активностите од нејзиниот приватен живот, меѓу кои и фотографии на кои е во костим за капење. Погледнете ја специфичната убавина на оваа позната Турчинка: