Автомобилизам

Може ли да се вози со масло под минимум?

Доколку при проверка на маслото во моторот воочите дека тоа е под минимумот тогаш не треба да брзате и дa паничите. Ако нема видливи...

Peugeot 2008 – Дизајнерски без конкуренција / Возиме Еп.39

Дефинитивно е без конкуренција во поглед на дизајнот... Изгледа мноогу луксузно, модерно и сосема поразлично од се останато! И да не фасцинира исто толку...

Температурите одат во минус – Никако не ги правете овие грешки...

Долго најавуваниот поларен бран од Европа конечно пристигна и кај нас во Македонија, а со тоа и минусните температури а и првиот снег во...

„М Кар“ одбележува 5 години успешна приказна увозник и диструбутер на...

Компанијата „М Кар“, увозник и дистрибутер на брендовите тер на брендовите BMW и MINI за Македонија и Косово го одбележува својот 5-ти роденден, создавајќи...

Kia Stonic 2021 – Стандардно најсовремен и најопремен Возиме Еп.38

Да освежениот Stonic за нас е стандардно најсовремен и најопремен во неговата класа.. Опремен е со сите безбедносни системи кои ги очекуваме секој автомобил...

Mini Morris 1976 – Новогодишна епизода

Уште една спешл епизода овој пат по повод Нова Година - Возиме Мини Морис од 1976та година! Оние кои не следат може го препознатваат...

5 работи што продавачите на автомобили не сакаат да ги знаете

Сите сме поминале низ тоа. Сакате да го купите вашиот прв автомобил и немате идеја што треба да правите. Половен или нов автомобил, на...

Проверете ги гумите и брисачите на ветробранското стакло – експертите пепорачуваат...

Проверете ги гумите – Редовно проверувајте го притисокот и длабочината на шарите на гумите. Ако длабината на шарите е под 16мм тогаш тоа е...

Ова е лошо за автомобилот, а сите тоа го правиме –...

Многу често се одлучуваме со автомобилот да одиме на многу кратки дестинации – до трафика, пекара, продавница, а тоа може скапо да не чини,...

ЗАПАЗЕНА ТРАДИЦИЈАТА ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА НОВОГОДИШНИТЕ ПРАЗНИЦИ СО ПРИЈАТЕЛИТЕ ОД СПЕЦИЈАЛНАТА...

- Во рамки на програмата за социјално – одговорни активности, на крајот на оваа, по многу нешта специфична година, Компанијата “Мотоцентар“ успеа во околности...