Црвен тепих

Paul Van Dyk доаѓа во Охрид – Музички електро спектакл што...

Еден од најголемите диџеи на сите времиња, двократниот број еден светски диџеј Пол Ван Дајк на 30-ти јули доаѓа во Охрид, каде што ќе...

„Воланот му беше во градите, го погледнав и реков – убив...

Водителот Милан Калиниќ ја отвори душата и зборуваше за најтешкиот период во животот. Во новото издание на неговата емисија „Преживеани“ тој ја смени улогата...

НЕЈЗИНИОТ ТАТКО Е ТРЕНЕР НА ПОЗНАТ СКОПСКИ ФУДБАЛСКИ КЛУБ – никогаш...

Тара Симов за помалку од недела дека ќе стане мајка, а покрај избраникот нејзина најголема поддршка во животот и е и нејзиниот татко. Малкумина знаат...

ПОБЕДНИЧКАТА НА „ГРАНД“ СЕДНА ВО ПОДАРЕНИОТ АВТОМОБИЛ – Саша Поповиќ прегорд...

Саша Поповиќ ги додели клучевите од автомобилот Фиат ТИПО на нашата Славица Ангелова која победи во „Ѕвездите на гранд“ за сезоната 2022/23. Креативниот директор на...

Погледнете во луксузниот стан на Јована Јеремиќ – го платила во...

Водителката Јована Јеремиќ неодамна пазари стан во центарот на Белград за вртоглави 200. 000 евра, а наскоро ќе се пресели во него откако во...

На сцената секогаш беше закопчана до грло, а еве како и...

Струмичанката Славица Анегелова својот најголем успех го постигна во музичкото шоу Ѕвездите на Гранд каде ја однесе победата. Дваесетгодишната струмичанка музичката кариера ја започна...

Се ожени фудбалерот Дарко Велковски – невестата смени два фустани, но...

Викендов свадба правеа манекенката Тамара Чуприна и фудбалерот Дарко Велковски. Невестата за посебниот ден смени две венчаници, една за дневната церемонија и во црква и...

Босансите медиуми реагираат дека победата е наместена – Велат ова е...

Младата пејачка Славица Ангелова од Македонија е победник на шоуто „Ѕвезде Гранда 2023“. По деветмесечна борба меѓу кандидатите, според публиката, триумфираше Славица Ангелова која...

Македонија се гордее: Победничка во супер финалето на „Ѕвездите на Гранд“

Македонија синоќа имаше со што да се гордее. Младата и талентирана пејачка Славица Ангелова од Струмица, успеа да го освои супер финалето на музичкото...

Саша Ковачевиќ видно ослабен – Поп пејачот призна дека не се...

Пејачот Саша Ковачевиќ изминатиов месец имаше здравствени проблеми поради кои се повлече од јавноста. Тој во Ургентен центар бил примен на 20 мај, откако...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ