Патувања

Собари нема да влегуваат: Апартманите и хотелските соби во Грција самите...

Здравствената криза во Грција донесе многу промени во сместувањето на туристие. Тоа се однесува и на оние што ќе отседнат во хотелите, но и...

Постојани промени: Какви се цените на грчките плажи оваа година?

Иако за нашите граѓани сеуште е забранет влез во Грција, сепак доколку планирате одмор добро е да ги знаете цените во грчките летувалишта. Како што...

ВИСТИНСКА ОАЗА: Остров кој потсетува на Малдивите, а се наоѓа многу...

Неколку километри од прстолнината на Катар, Доха, се наоѓа вистинска оаза која ќе ви направи да се чувствувате како да сте на Малдивите –...

Едно од омилените летувалиште на Македонците во Грција е празно –...

Во Грција почна туристчката сезона со мал број гости. Најголем дел од туристите се од Србија откако грчките власти решија да ја отворат границата...

И покрај тоа што се без заболени Црногорските туристички места празни...

Официјалната туристичка сезона почна но првите денови не ветуваат успех. Најпопуларните места како Суто Море, Будва и Херцег Нови се празни.Капачи нема, а нема...

Ова се правилата на грчките плажи: Нема бришење со туѓ пешкир,...

Со почетокот на туристичката сезона се објавија и првилата за однесување на грчките плажи. Гужвите на плажите ова лето ќе станат минато, па така...

На Хвар ноќевање од 7 до 8 евра, но сепак никој...

На хрватскиот остров Хвар како да е март или ноември, отворени се само неколку ресторани, цените на пијалоците се преполовени, а ноќевање чини од...

Луксуз со попуст: Овој хотел на Јадранот во кој престојувал и...

Наутичкиот дизајн пренесува приказна за славното минато во светлата иднина. Најлуксузниот хотел на Јадранот, „Regent Porto Montenegro“, како и некои хотели во Бока Которска, сега...

Нови правила и за капење во базени во Грција и за...

Пред да изберете хотел во кој би престојувале ова лето, а преферирате базени, внимавајте на тие што ги има во понудата, зошто на затворените...

Изгор цени: Лежалка и чадор во Грција по цена од 80...

Рекордно високите температури несвојствени за месец мај викендов измамија голем број грчки државјани да излезат по двомесечниот карантин на плажите покрај морето. Под посебни услови...

НАЈНОВИ