Шоубиз

Ристе Ристески се врати во Охрид, а само таа ги имаше...

Единствениот македонски победник на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ од 2017 година, Ристе Ристески, не е од оние што покрај професионалните моменти и...

Едита призна дека ги намалила усните: Сега повеќе се смеам

Пејачката Едита Арадиновиќ неодамна решила да ги намали усните. Таа открила дека конечно сфатила дека имплантите не ја прават среќна, а поради нив помалку се...

Милица Тодоровиќ купи стан вреден 200 000 евра, а еве кои...

Пејачката Милица Тодоровиќ купила стан од 200 000 евра, односно станот го платила 180 000 евра, а 20 000 евра платила за мебелот. Први...

Ова немате прилика да го видите на ТВ екраните: Марио од...

Во последните неколку години, оваа музичко шоу е регионално. Односно ако до пред неколку години учествуваа само кандидати од Србија, сега има и претставници...

Со години не беа во добри односи, но таа беше со...

Марија Шерифовиќ не зборува многу за својот приватен живот, а особено за нејзиниот татко Рајко, со кого веќе подолго време не беше во добри...

Синот на Брена веќе не е дебел: Виктор ослабе цели 50...

Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ се бори со вишокот килограми подолг временски период, но сега тоа време изгледа е далеку зад него. Тој реши...

Мили го извиси овој Македонец во „Ѕвездите на Гранд“: Требаше да...

Александар Милиќ Мили испаднал непрофесионален кон неговиот единствен кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, Никола Станишиќ од Скопје. Фронтменот на групата „Милиграм“ му ветил на...

Елена Ристеска вежба во празна теретана, а само тој може да...

Спортската активност треба да биде наше секојдневие. Поготово по празниците што поминааа и насладувањето од полните трпези. Пејачката неколкупати има изјавено дека лесно може да...

Теа Трајковска на минус температура позира по бикини

Надвор температурите се под нулата и е многу студено. Од својот дом не излегуваме без топлиот капут, капа, шал, ракавици. Многу македонски јавни личности заминаа...

Маестро Трпчески на турнејата во САД најавен како Македонец од Македонија

Симон Трпчески настапи со Њу Џерси Симфони и прославената диригентка Шиан Жанг. Ова е нова соработка на нашата изведувачка ѕвезда со една од водечките...

НАЈНОВИ