Шоубиз

Скопје желно за рок музика: Црвена јабука со два неверојатни концерти...

По пауза од година и половина, сараевската поп-рок група Црвена јабука конечно во Македонија. Скопје ја имаше честа по подолго време да ја почувствува...

Сања и Ивана, најдобри другарки и бизнис партнерки: Кога ќе ни...

Актерките Сања Арсовска и Ивана Павлаковиќ за најмладата публика веројатно секогаш ќе бидат Лина и Марија, ликовите од познатата детска серија „Пет плус фамилија“....

Игор Џамбазов се прости од Мешковски: Има ли има ова? Оваа...

Сикоќа во Флорида, САД, каде што живееше долги години, почина познатиот македонски актер Димче Мешковски, на 77-годишна возраст. Неговите колеги денес преку социјалните мрежи со...

За два часа ќе заработи 200.000 евра: Џенифер Лопез доаѓа во...

Џенифер Лопез наводно во мај ќе пристигне во Белград, а познатата пејачка била поканета на приватната прослава на српски милионер. Латино дивата ќе биде на...

Златна Бубамара на популарноста 2023: Награди, смеа, песна и патриотизам –...

Вчеравечер, во салата Борис Трајковски, со почеток од 20 часот се одржа најновото 26-то издание на нашата најдолготрајна манифестација "Златна Бубамара на популарноста". Како и...

„Златна бубамара на популарноста“ помина без Сашко Коцев – Тој откри...

26-тото издание на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ се одржа вчера во спортската сала Борис Трајковски, но на жалење на многумина таа помина брз...

Станија е презгодна, но погледнете како изгледа нејзината мајка (ФОТО)

Старлетата Станија Добројевиќ изгледа одличном а сега кога ја покажа својата мајка, многумина коментираат дека згодното тело го наследила од неа. За време на престојот...

Прав уметник: Ќерката на Сара Мејс и Димитар Атанасовски им се...

Ќерката на познатиот брачен пар Сара Мејс и Димитар Атанасовски, малата Илина пред извесно време на непријатен начин ги изненади нејзините родители. Веселото девојче...

Бранислав Лечиќ: „Врз мене беше извршен атентат, обид за убиство, удар...

Бранислав Лечиќ научил во животот да чекори со отворени очи, трудејќи се колку што може да ги избегне стапиците, следејќи ги своите чувства, без...

Турскиот актер Озџан Дениз се венча со својата 23 години помлада...

Турскиот глумец Озџан Дениз (50) се ожени со модната дизајнерка Самар Дагдар. Тие деновиве се на меден месец во Дубаи, пренесуваат турските медиуми. Се запознале...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ