Убавина и мода

Направете сами: Шампон од кој вашата коса ќе расте како луда,...

Доколку се грижите за вашата коса, мора да го пробате овој шампон кој ќе ја регенерира и ќе ја направи блескава и сјајна! Ова е...

Ева Заева: Јас сум девојка како и сите други

Внуката на Премиерот Зоран Заев, 18-годишната Ева Заева постојано истакнува дека во себе носи огромен моден потенцијал. Таа веќе се остварува во улогата на...

Таа е најубавата жена: Убавицата од Jамајка е прогласена за новата...

Убавицата од Јамајке, Тони Ен Син (23), е прогласена за мис на светот 2019 вчеравечер во Лондон. Круната ибеше предадена од манекенка од Мексико, Ванеса...

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ИМА ДВОЈНИЧКА И ТОА ВО МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша постојано е во фокусот на јавноста преку своите објави на социјалните мрежи, а особено е активна на Инстаграм. Денеска, една Македонка исто така...

Фотографии што ја покажуваат привлечноста на жените од 60-тите

Шеесеттите години беа време кога се срушија застарените социјални норми. Паралелно со сите нови промени, младите дами од тоа време почнаа да имаат нов...

Заева инспирирана од Меланија Трамп: Елеганција во Лондон (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица Заева, во моментов се во Лондон, на 70-тиот самит на НАТО. За ваквата пригода, сопругата на премиерот изгледаше...

Жени со стил: Радмила Шеќеринска и Кејт Мидлтон со складни модни...

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во кралската Бакингамска Палата во Лондон вчеравечер разговараше со сопругата на принцот Вилијам, војвотката од Кембриџ, Кејт...

Ослабев 27 сантиметри во обем, а не бев гладна: Тајната на...

Џесика Алба раскажа за начинот на исхрана кој ѝ помогнал во обем да изгуби 27 сантиметри, откако имала проблеми со надуеност. Тогаш, американската актерка...

Корејскиот бренд SKIN WATCHERS e новата омилена козметика на македонските инфлуенсерки

Не е тајна дека корејките се едни од најубавите жени во светот. Нивната кожа е здрава, блескаво чиста и сјајна. Затоа што корејската козметика...

Веѓите ќе ви бидат погусти, а трепките подолги – користете го...

Магичниот серум за брзо растење на влакната на лицето можете да го направите од следните неколку состојки: празно пакување од стара маскара (темелно исчистено...

НАЈНОВИ