Убавина и мода

Синот на Марина Туцаковиќ повторно се огласи – Од овие зборови...

Синот на Марина Туцаковиќ пред неколку дена барајки итна помош за неговата мајка откри дека таа е во многу лоша здравствена состојба и дека...

24. Моден Викенд Скопје води на пат кон кружна иднина

Дваесет и четвртата сезона на најголемото модно случување во земјата, овојпат e во знакот на мултимедијалниот проект #NоWаsteMК, со богата тридневна програма што ќе...

ОВА ТРЕБА СЕКОЈА ЖЕНА ДА ГО ЗНАЕ: Еве како струкот да...

Ременот е повторно една од водечките додатоци, а секоја сезона е незамислива без неа. Овој моден детал може целосно да ја трансформира женската фигура,...

Сергеј Четковиќ за приватниот живот: „Моите ќерки знаат дека се посвоени“

Сергеј Четковиќ и неговата сопруга Кристина две децении уживаа во складан брак, а на своите ќерки им се одлични родители. Иако се Лола и Мила...

Јелена Карлеуша за сопругот Душко Тошиќ: „Тој е опседнат со мене...

За бракот на српската пејачка Јелена Карлеуша многу се пишуваше и зборуваше, особено по скандалот кој пред околу две години излезе во јавноста, па...

Генијален make-up трик на Ким Карадашијан: Само за 30 секунди ќе...

Кога станува збор за шминка, Ким е одлична во тоа. Нејзините трикови вреди да се испробаат. Покрај тоа што го популаризираше „трендот“ за поголеми задници...

Кошмар за секоја жена: Овие две состојки ќе ви помогнат да...

Уште отсега имате кошмари кога помислувате на лето, плажа, бикини и изгледот на вашата кожа? Кошмар на секоја девојка и жена е целулитот кој...

Жените кои носат ниски потпетици се попродуктивни на работното место

Жените секогаш се облекуваат елегантно за своето работно место, особено ако постои кодекс на облекување во нивните компании. Меѓутоа, тоа што ги разликува сите...

Вистината за белите влакна: Дознајте дали и вие ќе имате седа...

Кога станува збор за убавината и здравјето, секојдневно се соочуваме со различни митови или верувања кои ни останале од нашите прабаби и дедовци. Како...

Изгледајте убаво, но и заштитете се: Како да носите и кармин...

Жените кои не можат да си го замислат излегувањето од дома без шминка и кармин кој е нивен заштитен знак, се соочија со проблем...

НАЈНОВИ