Градски вести

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради протест – Избегнувајте...

На 26.02.2021 (петок) со почеток во 13 часот ќе се одржи најавен јавен протест кој што ќе започне во парк Чаир на бул. „Христијан...

ЈСП со важно соопштение за корисниците на годишниот студенстки билет

Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) денеска соопшти дека корисниците на годишниот студентски билет за бесплатен јавен превоз имаат можност продолжувањето на важноста на билетот да...

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 25.02.2021 година ( четврток ) без електрична енергија ќе останат: – во периодот од 09.00 до 11.00...

Скопје ќе оддаде почит на Балашевиќ преку организираниот настан пред Универзална...

Сите фанови на Балашевиќ денес ќе имаат можност да му оддадат почит преку настанот „Скопје за Балашевиќ“ кој Град Скопје го организира денес со...

ЈСП со важно соопштение: Деновиве ќе возат со изменет режим на...

ЈСП Скопје ги информира граѓаните дека поради протестот со блокада на раскрсницата во Автокоманда ќе има изменет режим на сообраќај на автобусите од јавниот...

Протест на угостителите – посебен режим на сообраќај во петок, понеделник...

Министерството за внатрешни работи информира дека на 19.02.(петок), 22.02.(понеделник) и 23.02.2021(вторник) во временскиот период од 14,00 до 17,00 часот во Скопје најавен е протест...

Дејвид Боуви, Есма Реџепова, групите „Квин“, „Леб и сол“, „Лева патика“…...

Советот на Град Скопје на претстојната седница ќе расправа за дополнување на Листата на имиња на улици, плоштади, мостови и на други инфраструктурни објекти...

Воведен еднонасочен сообраќаен режим на улица во општина Центар

Општина Центар воведува еднонасочен сообраќаен режим на ул. Св. Климент Охридски – позната како Адвокатска улица. Еднонасочниот сообраќаен режим ќе биде воспоставен во правец на...

Галиите ќе се отстранат од Вардар – Првата ќе биде дислоцирана...

Трите галии сместени во реката Вардар кои беа дел од проектот Скопје 2014 ќе бидат остстранети, односно целосно ќе бидат дислоцирани од Вардар, а...

Се продаваат оние кои останаа – ЈП „Градски паркинг“ ги продава...

Откако не успеа проектот за изнајмување на велосипеди и тротинети во Скопје, јавно претпријатие „Градски паркинг“ ги продава и оние малку велосипедите и тротинетите...

НАЈНОВИ