сабота, април 21, 2018

МВР со детали за страшната сообраќајка во Аеродром попладнево – Фото

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 15.30 часот во близина на „Мајчин дом“ во скопската населба Аеродром, потврди Министерството...

Полициско возило удри во „Ауди“ во Аеродром: Повредени три лица, две...

Во тешка сообраќајна несреќа која пред околу два часа се случила во скопската населба Аеродром повредени се три лица. Сообраќајката се случила во близина...

Општина Аеродром ги отстрани дивите пазарџии

Инспекциската служба на општина Аеродром во соработка со комуналната инспекција на Град Скопје, пазарната инспекција и полицијата деновиве организираа акција за отстранување на дивите...

Познат идентитетот на загинатиот мотоциклист, МВР со детали за несреќата во...

Полицијата го утврди идентитетот на мотоциклистот кој загина утринава во сообраќајна несреќа во Аеродром. Станува збор за 41 годишниот скопјанец Д.П. Како што претходно објавивме, тешката...

Тешка сообраќајка утрово во Аеродром, загина мотоциклист – Фото

Во страшна сообраќајка која утрово околу 7.00 часот се случи во скопската населба Ново Лисиче загина мотоциклист, објавуваат граѓани на Фејсбук страницата Ѕид на...

Инцидент на градилиште во Аеродром: Тргнете ги возилата, ќе ве фрлиме...

Во населбата Реонски центар-Аеродром утрово околу 10:30 часот се случил инцидент кога работници со градежна механизација им рекле на околните жители да ги тргнат...

Општина Аеродром ќе се вклучи во акцијата „Часот на планетата Земја“

Општина Аеродром ќе ја поддржи глобалната акција „Часот на планетата Земја“, преку симболично исклучување на осветлувањето во рок од еден час, за да се...

Се породи 13-годишно девојче од Аеродром – таа е најмладата мажена...

Пред шест месеци се породи 13-годишно девојче, омажена, од општина Аеродром. Освен што се смета за најмладата мајка, таа е и најмалата девојка во...

Без струја утре делови од општините Аеродром и Центар

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците од ул. 10 во с. Долно Лисиче и дел од истото село во Општина Аеродром,...

Пешак удрен од автомобил во Ново Лисиче

Возило пикап со скопски таблички попладнево удрил во пешак на булеварот „АСНОМ“ спроти паркот Јане Сандански кај Ново Лисиче. Засега нема информации со какви повреди...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ